EUROPLAST

Plastik Enjeksiyon sektörüne, 1992 yılında Alman Ferrero firmasına 2 yıl süre fason olarak, mini oyuncak üretimi ile başlamıştır.


1994 yılında kurulmuş olan Kalıp Atölyesi genişletilerek, Alman NVB firmasına Micro Switch Kalıpları ve yine Almanya‘ya Diş Hekimliği Protez Laboratuar Gereçleri için plastik kalıpları ve bunların plastik enjeksiyonları yapılıp ihraç edilmiştir. Daha sonra plastik enjeksiyonla birlikte metal ve elektronik ürün sektörüne de girilerek ürün yelpazesini genişletmiş ve genişletmeye de devam etmektedir. 2002 yılında elektronik montaj bölümünü faaliyete sokan firmamız, araçlara aydınlatma ürünleri, digital göstergeler, geri vites düdüğü ve benzeri ürünlerin üretimini gerçekleştirerek ürün yelpazesini genişletmiştir.


EURO PLAST’ın amacı, müşterilerinin mevcut ve gelecekteki beklentilerini tatmin edecek kalite ve fiyatta, istenilen zamanda ve miktarda karşılayarak pazar payını ve rekabet gücünü arttırmak, dünya çapında tanınan ve güvenilen bir marka haline gelmektir. Bu hedef doğrultusunda her geçen gün gelişen pazar payının getirdiği yenilikleri karşılamak ve üretim kalitesini en üst seviyeye çıkarmak için, AR-GE, Laboratuar ve yeni makine yatırımlarını yenilemiş ve yenilemeye de devam etmektedir. Kalite bazında bulunan konumu korumak ve geliştirmek için firmamızda ISO/TS 16949:2009 standardı çerçevesinde faaliyetler sürdürülmekte olup, müşteri beklentilerinin, talep ve isteklerinin ne olduğunun anlaşılması ve bu bilgileri müşterimizden tam, eksiksiz ve açık bir şekilde alınmasının sağlanması için müşteri odaklı etkin bir süreç yönetimi uygulanmaktadır. Bugün, 1800m² üretim alanı ile başta otomotiv ana sanayileri olmak üzere, birçok sektörde faaliyet göstermektedir. Metal, plastik ve elektronik ürünler, kendi bünyemizde tasarlanarak üretimi yapılmaktadır. Üretmiş olduğumuz ürünlerin bir kısmını yurtiçi pazara sunulmasının yan ısıra ayrıca Avrupa’ya da ihraç etmekteyiz. Ayrıca ürün ve kalıp tasarım/üretim konusunda, herkes tarafından kabul gören bilgi vetecrübelerimizden dolayı birçok firmaya da ürün ve kalıp tasarım/üretim hizmetini sunmaktayız. Plastik, metal, elektronik ve kalıp sektöründe Mercedes-Benz Türk A.Ş.(Otomotiv Anasanayi.), BOMAG GmbH.(Ağır İş Makinaları Anasanayi.), Siemens San. ve Tic. A.Ş. (Elektrik, Elektronik San.), Ölçüsan Ölçü Aletleri San.ve Tic.A.Ş. (Mercedes-Benz,Ford,Bmc Yan Sanayisi), Hüppe A.Ş.(Alman Duş Kabin Sistemleri gibi müşterilerimize hizmet vererek, büyümesini kaliteden ödün vermeden her geçen gün daha da hızlı bir şekilde sürdürmektedir